TANSEL URCAN

1963 Susurluk doğumludur. 1985 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü  bitirmiştir. Basketbola oyuncu olarak 1976 yılında Sakarya’da küçük takım seviyesinde başlamış, 1980 yılında Ankara Şekerspor yıldız takımı ile  Türkiye Şampiyonluğu yaşamıştır.Profesyonel yaşamına 1985 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Çukurova Spor Kulübünde  yöneticilik yaparak başlamış olup, antrenörlük kariyerine ilk adımını 1991 yılında İstanbul Çukurova Spor Kulübünün kurulmasıyla atmıştır.  Kulübün isminin Pamukspor olarak değişmesiyle birlikte antrenörlük kariyerine burada devam ederek, Pamukspor Kulübünde Bölgesel Ligde mücadele eden ve aynı yıl TBF Deplasmanlı 2.lige çıkma başarısı gösteren A Takımda İtalyan antrenör Gianluca Barilari’nin yardımcılığını  yapmıştır. 1991 – 2009 yılları arasında İstanbul Çukurova ve Pamukspor Kulüplerinde her seviyede takım çalıştırmış, Küçük ve Yıldızlar  kategorilerinde İstanbul ve Türkiye Şampiyonalarındabirincilik,üçüncülük,dördüncülük,beşincilikleryaşamıştır.2006–2007 basketbol  sezonunda Pamukspor küçük erkek basketbol takımı ile İstanbul Şampiyonu ve Türkiye üçüncüsü olmuştur. 2008 – 2009 sezonunda ise on yıl  Pamukspor’un pilot takımı olan İdealtepe basketbol takımı ile yıldız erkekler İstanbul üçüncüsü ve Türkiye dördüncüsü  olması başarısı  yakalamıştır.2009 – 2010 sezonunda İTO Spor Kulübünde A ve genç takım antrenörlüğü yapmış olup, genç takımı seri B den seri A ya  çıkarmıştır.2010 – 2011 sezonunda MVP A ve Genç takımının başına geçen Tansel Urcan aynı sezon A takım ile Bölgesel Ligde mücadele    etmiş ve yine genç takımı seri B den seri A ya çıkarma başarısı göstermiştir.Tansel Urcan dört yıl MVP Sportif Organizasyonlar’da muhtelif    takımlar çalıştırmış ve 2013 yılında yeni basketbolcular yetiştirmek üzere Tansel Urcan Basketbol Akademi’yi kurarak kendi  basketbol  organizasyonunu başlatmıştır


 

MURAT KOSOVALI

Trakya Üniversitesi beden eğitimi ve spor bölümü öğretmenlik mezunudur. Basketbola Sakaryaspor, Donatım Spor, Edirne de Trakya Birlik, Edirne DS, Tekirdağ Telekom, İzmit’te Körfez Belediye takımlarında basketbol oynamıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü Dere ağzı Tesislerin de spor okulları basketbol direktörlüğü ve Türkiye genel sorumluluğu görevlerinde bulunmuştur. Fenerbahçe bayan ve erkek alt yapısına genç yetenekleri yetiştirmiş aynı zamanda Fenerbahçe Spor Okulları Türkiye geneli kamplarında ve seçmelerde görev alarak basketbola hizmet etmiştir. 2011 yılından 2014 yılına kadar 1907 Kanarya Spor Kulübünde çalışmıştır. 2020 Kasım ayından itibaren Pamukspor kulübünde antrenör olarak göreve başlamıştır.


 

ANIL KOÇHAN

1991, Hagen -Almanya doğumludur. Üni Basket ve Fesa Spor Kulübünde oynamıştır. 2012 yılında Kocaeli Üniversitesi- Metalurji Bilimi Teknikerliği bölümünden mezun oldu. 2011 yılında Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği eğitim ile basketbol antrenörlüğü belgesini aldı. Antrenörlük hayatında Efespilsen Spor Okulu, Fesa Spor Kulübü, İstanbul Düşler Takımı, Ataşehir Belediyesi Spor Okulları ve Notre Dame De Sion Okulları’nda ; altyapı, spor okulları ve kulüp antrenörlüğü- koordinatörlüğü yapmıştır. 2017 yılında Tansel Urcan Basketbol Akademi’de basketbol antrenörlüğü yapmaya başlamıştır.


 

SERCAN AÇIKEL

1983, İstanbul doğumludur. DSİ, Işık spor, Beykoz, Taç spor kulüplerinde oynamıştır. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Antrenörlük hayatında Tofaş, Dream Team, Unibasket kulüplerinde altyapı ve spor okulları antrenörlüğü yapmıştır. 2014 yılında Tansel Urcan Basketbol Akademi’de antrenörlük yapmaya başlamıştır.


 

SARP URCAN

1993 İstanbul doğumludur. 2016 yılında Budapest Metropolitan University’den mezun olmuştur. Basketbola Pamukspor minik takımında başlamış, 2007 yılında Pamukspor Küçük takımıyla İstanbul Şampiyonluğu ardından Türkiye 3.lüğü yaşamıştır daha sonra 2009 yılında Pamukspor Yıldız takımıyla İstanbul 3.lüğü ve Türkiye 4.lüğü yaşamıştır.2009-2010 sezonunda İTO Genç takımıyla seri B’den seri A’ya çıkan kadroda yer alıp aynı zamanda Bölgesel Lig’de oynayan İTO A takım forma şansı bulmuştur. Daha sonra ki sezonda da MVP Genç ve A takım formaları giymiştir. 2012 yılında Üniversite eğitimi için Budapeşte’ye gidip iki sene Macaristan 2.liginde olan Budapesti Honved takımında oynamıştır. Daha sonraki iki sene ise 3.lig ekibi Közgaz Budapest takımında oynamıştır.Bu dört sene içinde Honved u23 takımıyla Macaristan 3.lüğü ve Üniversite takımıyla Macaristan 3.lüğü yaşamıştır. 2016 yazında İstanbula dönüp 3.lig ekibi İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile anlaşıp 1 sene daha basketbol oynayan Sarp Urcan 2017 Temmuz ayında aramıza katılmıştır.


 

ONUR SELİMBEYOĞLU

1997 İstanbul doğumludur. 2021 yılında Yeditepe Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Basketbola 2010 yılında Geleceğin Yıldızları SK. de başlamış ve kulübün bütün takımlarında oynamıştır. 2020 yılında aynı kulüpte asistan coach olarak çalışmıştır. 2021 Haziran ayında Tansel Urcan Basketbol Akademide asistan koç olarak çalışmaya başlamıştır.


  

SEMA BAYRAK

Açıköğretim Üniversitesi, halkla ilişkiler bölümü mezunudur. Çalışma hayatına 1986 yılında özel bir şirkette muhasebe departmanında başlamıştır.  Almanya’nın demir çelik sektöründe önde gelen firmalardan Hoesch A.G. firmasının Türkiye ofisinde yönetici asistanı olarak çalışmış ve on yıl bu firmada  görev almıştır. Daha sonra çalışma hayatına Giz İnşaat Yatırımları firmasında İdari İşler yönetici asistanı olarak  devam etmiştir. Bu tecrübenin ardından Agfa Film de yönetim kurulu başkan asistanı olarak çalışmış ve bu firmadan emekli olmuştur. Emekli olduktan sonra, iş hayatına bir süre ara veren Sema Bayrak, 2015 yılı Kasım ayından itibaren Tansel Urcan Basketbol Akademi'de İdari İşler Yöneticisi olarak çalışmaya başlamıştır.

 

ANIL ARDA

2001 İstanbul doğumludur. Fenerbahçe Üniversitesi spor yöneticiliği bölümünde okumaktadır.Basketbol hayatına Pamukspor Spor Kulübünde oyuncu olarak başlamış, aynı kulüpte 2020 yılından beri asistan koç olarak çalışmaktadır.